Pivní archiv

Archiv HARVIESTOUN Brewery

Harviestoun Ola Dubh 21

harviestoun-21-eshop1

Popis produktu

Výrobce:   HARVIESTOUN Brewery
Oblast:   Skotsko
Styl:   Whisky Barrel Aged (Highland Park)Alkohol:   8 %
Objem:   330 ml

Ola Dubh 21 YO je úžasné „black ALE“, které svoji chuť získává šestiměsíčním zráním v dubovém sudu, ve kterém dříve zrála slavná skotská single malt whisky Highland Park 21 YO. Ola Dubh 21 YO vykazuje chmelově-zemitou vůni s podtóny sojové omáčky a melasy. Chuť má perfektní rovnováhu, patro zavalí mohutná kouřová vlna se stopou zemitého chmele, jemného karamelu a lehce nasládlé příchuti sherry. Tohle je dokonalá infuze přenášející z dubových sudů po whisky její výjimečnou příchuť a chuťovou komplexitu. Ola Dubh je delikátní a jedinečné, v této speciální edici bylo vyrobeno pouze 21.500 lahví (ve špičkové kondici zůstane až do konce roku 2017).

Počet kusů v archivu: 5

Doba archivace: 05/2017

HARVIESTOUN Ola Dubh 16 YO Whisky Barrel Aged

 

Výrobce:   HARVIESTOUN Brewery
Oblast:   Skotsko
Styl:   Barrel Aged Ale

Alkohol:   8 %
Objem:   330 ml

Ola Dubh 16 YO je vynikající tmavé pivo (dokonale vyzrálé), které svoji výjimečnou chuť získalo šestiměsíčním zráním v dubovém sudu po slavné skotské single malt whisky Highland Park 16 YO. Vůně nabízí nádech praženého sladu, kávy a vanilky, chuť je pěkně mohutná, hladká a kulatá, nasycená příchutí tmavého ovoce, sladu, pražených kávových zrn a tmavé čokolády, na patře se zhmotňujícími výraznými kouřovvými tóny se silným nádechem whisky. Tohle je výjimečná chuťová exotika s něžnou chmelovou hořkostí. Spojením špičkového chmele a jedinečné příchuti po whisky pivo získalo nezapomenutelný chuťový výraz.

Uloženo v archivu: 5 ks

Harviestoun Old Engine Oil Engineers Reserve

harviestoun-old-engine-oil-reserve-new

Majitel:   HARVIESTOUN Brewery
Oblast:   Skotsko
Styl:   Black ALE
Alkohol:   9 %
Objem:   330 ml

Old Engine Oil Engineer´s Reserve je klasická verze piva Old Engine Oil vyladěná na vyšší chuťový „level“. Na rozdíl od klasické verze, zde jsou použity tři druhy chmele – „Fuggles“ vytváří zemitost, „East Kent Goldings“ kořenitost a „Galena“ ovocnost. Kombinace pražených sladů (ječmen, oves) chuti dodává unikátní charakter silně pražené kávy. OEO Engineer´s Reserve je mohutné, mohutné a ještě jednou mohutné pivo černé jako uhlí, bohaté a giganticky lahodné! Ideální pro večerní vychutnávání. – Beeradvocate Score: 94/100

Uloženo do archivu: 12/2015

Archivivat do: 03/2017

Uloženo v archivu: 6

Harviestoun Ola Dubh 18

harviestoun-18-eshop-iii

Výrobce:   HARVIESTOUN BREWERY
Oblast:   Skotsko
Styl:   Whisky Barrel Aged (Highland Park)
Alkohol:   8 %
Objem:   330 ml

Ola Dubh 18 YO je šokující tmavé pivo, které svojí výjimečnou chuť získává šestiměsíčním zráním v dubových sudech, ve kterých 18 let pobývala špičková single malt whisky Highland Park 18 YO. Hned v počátku nastoupí atak úchvatných tónů whisky, které posléze přenechají aktivitu jemnější vůni čokolády, kávové sedliny a lesního ovoce. Poté patro zavalí mohutná chuťová lavina sladu, vanilky, dubu a tabáku s tóny rozinek a tmavého sušeného ovoce, provázaná atraktivní chmelovou hořkostí (IBU 40). Ola Dubh 18 YO je dokladem dokonalé provázanosti špičkového chmele a bezchybné infuze dubových tónů s nádechem sherry, které pivu propůjčují unikátní chuťové vlastnosti. Beeradvocate Score: 93/100

Uloženo do archivu: 12/2015

Archivovat do: 09/2017

Počet kusů: 2

Harviestoun Ola Dubh 12

harviestoun-12-eshop1

Popis produktu

Výrobce:   HARVIESTOUN BREWERY
Oblast:   Skotsko
Styl:   Whisky Barrel Aged (Highland Park)
Alkohol:   8 %
Objem:   330 ml

Ola Dubh (v gaelštině znamená „černý olej“) je vylepšená verze piva Old Engine Oil. Ola Dubh je unikátní tmavé pivo, které svoji výjimečnou chuť získává šestiměsíčním zráním v dubovém sudu po slavné single malt whisky Highland Park. Ola Dubh 12 YO nabízí kouřovou vůni s tóny worcesterové omáčky (hřebíčku), kůže a grilovaného steaku. Unikátní chuť postavená na tónech whisky je obohacena o příchuť sladu se stopou pražených kávových zrn, rašeliny, vanilky a chmele, to vše ve skvostné „bitter“ úpravě (IBU 40).

Počet kusů v archivu: 5

Doba archivace: 09/2017

Harviestoun Orach Slie-Whisky Barrel Aged Lager

harviestoun-orach-slie-eshop-iii

Popis produktu

Výrobce:   HARVIESTOUN Brewery
Oblast:   Skotsko
Styl:   Whisky Barrel Aged LAGER (Glenfarclas)
Alkohol:   6 %
Objem:   330 ml

Orach Slie („ora-x-lee“) – tento nádherně po chmelu a citrusech vonící světlý ležák, jehož základ chuti tvoří dokonale vyladěná porce ječmenného a pšeničného sladu, zraje po dobu 6 měsíců v dubových sudech po slavné skotské single malt whisky Glenfarclas. Na rozdíl od edice Ola Dubh – což je skvělé černé pivo zrající v sudech po whisky Highland Park pocházející z divokého ostrova Orkney – Orach Slie nabízí středně hořkou, jemnou a noblesní chuť, jejíž eleganci pivo nasálo z ovocem protkaných sudů po whisky Glenfarclas.

Uloženo do archivu: 12/2015

Archivovat do 2016

Počet kusů: 1

Jeden myslel na “Archiv HARVIESTOUN Brewery

  • Zdravím příznivce silných piv, tentokrát ochutnáno z archivu black ale „Harviestoun Old Engine Oil Engineers Reserve“, alc. 9%, datum doporučené spotřeby 2017, trochu přesluhuje, ale bez jakýchkoliv závad, silně tmavé pivo (vyjetý olej), silná kavová chuť, bezchybná chuťovka.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *